USG układu moczowego Medical Center
USG Warszawa

USG układu moczowego
USG pęcherza moczowego – USG Warszawa

nieinwazyjne i bezpieczne badanie obrazowe narządów układu moczowego ze szczególnym uwzględnieniem nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, u Panów gruczołu krokowego (w zależności od zgłaszanych dolegliwości lub adnotacji na skierowaniu badanie można rozszerzyć o ocenę zalegania moczu, wstępną ocenę jąder)

Na czym polega badanie USG układu moczowego – USG pęcherza moczowego :

U pacjenta w pozycji leżącej z odsłoniętym brzuchem, lekarz za pomocą specjalnej głowicy uprzednio nanosząc specjalny żel, porusza nią po skórze jamy brzusznej i podbrzusza, uzyskany z głowicy obraz widoczny jest na monitorze, dzięki czemu lekarz na bieżąco może oceniać przebieg badania. W celu lepszego uwidocznienia struktur układu moczowego, lekarz może poprosić o nabranie i wstrzymanie na chwilę oddechu, bądź zmianę pozycji leżenia. W przypadku oceny zalegania moczu badanie składa się z 2 części: w pierwszej oceniany jest wypełniony pęcherz, następnie pacjent proszony jest o udanie się do łazienki w celu oddania moczu, następnie w 2 części ocenia się opróżniony pęcherz.

Jak przygotować się do badania USG układu moczowego – USG pęcherza moczowego :

Prawidłowe przygotowanie do badania USG układu moczowego –  USG pęcherza moczowego  pozwala lekarzowi lepiej uwidocznić i ocenić narządy, zmniejszyć siłę ucisku głowicy oraz przyspieszyć badanie.

Zalecamy:

 • zabieranie ze sobą poprzednich wyników badań USG (pozwoli to porównać ew. nieprawidłowości)
 • ubrać się w dwuczęściowe ubranie (pozwoli to w komfortowy sposób odsłonić fragment brzucha)
 • nie jeść 6 godzin przed badaniem, można pić płyny (proszę unikać mocnej kawy, napojów gazowanych)
 • nie palić papierosów i nie żuć gumy (dostające się w trakcie tych czynności do żołądka powietrze utrudnia badanie)
 • nie oddawać moczu przed badaniem – w razie problemów z utrzymaniem pełnego pęcherza do czasu badania, po zbyt wczesnej mikcji, proszę wypić 1,5l wody.
 • w przypadku trudności z wykonaniem poprzednich badań USG związanych z nadmierną ilością gazów w jelitach można dodatkowo 2 dni przed badaniem zastosować dietę lekkostrawną i unikać produktów wzdymających (np. fasola, groch, jabłko, winogrona); Na dzień przed badaniem przyjąć 2×3 tabl Espumisanu, w dniu badania 2 tabl.
 • w razie występowania ran i infekcji skóry w obrębie brzucha i podbrzusza, odczynów alergicznych po zastosowanym żelu do badania usg, proszę przed badaniem poinformować o ww. rejestrację lub lekarza

Przeiwwskazania USG układu moczowego – USG pęcherza moczowego :

USG jest metodą bezpieczną, może być wykonywane u dzieci, kobiet w ciąży oraz u osób w podeszłym wieku.

Zapraszamy do umówienia wizyty do Lekarza który wykona badanie.

Aby umówić się na wizytę zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub kontakt z rejestracją – dzwoniąć pod numer telefonu:
+48 22 382 70 14
+48 664 370 314

Cena :

 • USG pęcherza moczowego : 150 zł

Gdzie odbywa się wizyta – gdzie się znajdujemy ?

Wizyta w Diagnostyka Obrazowa USG Medical Center w USG Warszawa odbywa się w naszej przychodni Rodzinna Medical Center – która mieści się w Warszawa – dzielnica Ursynów – ul. Dereniowa 9

Jak do nas dojechać ?

 • samochodem  – przy przychodni znajduje się duży parking również z wyznaczonymi miejscami do parkowania dla osób niepełnosprawnych
 • autobusem – wygodny dojazd z różnych stron Warszawy – niedaleko przychodni znajdują się przystanki autobusowe
 • metrem – stacja Metro Imielin ( 600 metrów od Rodzinna Medical Center )

W Diagnostyka Obrazowa USG przyjmują :

Sprawdź jakie badanie USG możesz u nas wykonać
Badania USG Warszawa – USG Rodzinna Medical Center